Na budowie

Bezpośrednio z fabryki gotowe elementy są transportowane na budowę w odpowiednio dużych samochodach ciężarowych. Poza elementami konstrukcji załadowywane są również wszystkie materiały budowlane do robót wewnętrznych oraz wszystkie elementy wyposażenia.

Przy montażu poszczególne elementy konstrukcji są przenoszone przez dźwig bezpośrednio na przewidziane dla nich miejsca. Budynek w stanie surowym jest gotowy w ciągu jednego dnia, w przypadku większych domów montaż może potrwać do dwóch dni.

Daleko idąca prefabrykacja w hali fabrycznej umożliwia osiągnięcie tego rekordowego czasu i sprawia, że przebieg budowy jest niezależny od warunków atmosferycznych.

Dach jest skrupulatnie chroniony przed deszczem. Układanie dachówek i montaż rynien dachowych trwa również tylko kilka dni.

Po wykonaniu pracy brygada montażowa jedzie na następną budowę. Pozostałe prace przejmują inni fachowcy specjalizujący się w wykańczaniu wnętrz. Po około ośmiu do dwunastu tygodni dom jest gotowy do zamieszkania – wytapetowany, pomalowany, wyłożony glazurą i terakotą oraz wyposażony w podłogi, drzwi, instalacje elektryczne i grzewcze.


Dom DAN-WOOD House w drugim dniu budowy.