Technologia

Zachęcamy do zapoznania się z technologią DAN-WOOD House – tak powstaje Twój dom.

Oszczędność energii

Budowa domu może być przyjemnością, a oszczędzać warto na kosztach użytkowania i ogrzewania domu, a nie na jakości, komforcie i estetyce.

Standardy wykończenia

Stawiamy na najwyższe standardy jakościowe, które uzyskujemy przez zastosowanie markowych materiałów budowlanych oraz przez współpracę z wykwalifikowanymi i doświadczonymi ekipami fachowców.

 

Kronika budowy

Budowa domu nie musi trwać latami – zapraszamy do zapoznania się jak, zachowując najwyższe standardy jakościowe, firma DAN-WOOD House stawia dom w ciągu 10 tygodni. Poniższe zdjęcia prezentują montaż i wykończenie dwukondygnacyjnego domu Classic o powierzchni 200 m2, wybudowanego w Niemczech dla Państwa Wilhelm.

DZIEŃ 1.

Na przygotowanej wcześniej płycie fundamentowej pracownicy DAN-WOOD House wykonują montaż ścian parteru. Ściany są rozładowywane z samochodów dostawczych, a następnie zostają na stałe zakotwione i połączone ze sobą śrubami przez ekipę montażową.

DZIEŃ 2.

Trwa montaż elementów ścian piętra. Wszystkie okna i drzwi wejściowe zostały zamontowane w ścianach już w fabryce, co stanowczo podniosło dokładność i jakość wykonania tych newralgicznych prac.

DZIEŃ 3.

Montaż dachu. Prefabrykowane kompletne panele: łaty dachowe, krokwie, izolacja z wełny mineralnej pomiędzy krokwiami, folia jako paroizolacja i łaty zabezpieczające, podobnie jak panele ścienne są rozładowywane z kolejnego samochodu dostawczego i montowane z pomocą dźwigu. Brakuje tylko jeszcze dachówek, ale już są przygotowane. Wieczorem można założyć już wiechę na dachu – budynek w stanie surowym jest gotowy!

DZIEŃ 4.

Wykonywane są głównie prace montażowe przy ścianach i stropach międzykondygnacyjnych. Ustawiane jest rusztowanie do prac przy elewacji oraz prac dekarskich.DZIEŃ 5.

Dach jest przygotowywany do pokrycia dachówką. Klient może wybrać dowolne pokrycie dachowe.
DZIEŃ 6.

Największe postępy widoczne są na dachu. W domu wykonywane są głownie roboty instalacyjne.
2. TYDZIEŃ

Dach jest już pokryty prawie ze wszystkich stron. Ogrzewanie podłogowe i grzejniki płytowe zostały zainstalowane. Rozpoczęto montaż instalacji elektrycznej.
3. TYDZIEŃ

Podłogi przygotowano do robót jastrychowych polegających na tym, że ciekły jastrych jest pompowany na posadzki na parterze i na piętrze – 4 cm grubości. Już dzień później można po nim chodzić.
4. TYDZIEŃ

Wykonano komin do kominka. W łazience jest układana glazura, a w salonie montowany jest sufit z płyt gipsowo-kartonowych. W piątek zostaje otynkowana pierwsza ściana szczytowa.
5. TYDZIEŃ

W poniedziałek zdemontowano rusztowania z jednej ściany szczytowej. W połowie tygodnia widoczna jest już świeżo otynkowana druga strona domu.
6. TYDZIEŃ

Na początku tego tygodnia zamontowano rynny dachowe, w połowie tygodnia montowane są słupy balkonowe. Na piętrze szpachlowane są sufity, a w piątek rozpoczęło się tynkowanie elewacji wejściowej.
7. TYDZIEŃ

We wtorek usunięto folię osłaniającą ściany od strony wejścia. W tym tygodniu pokryty został podcień i zamontowany balkon. W środku zostały wytapetowane pierwsze ściany.
8-10. TYDZIEŃ

Trzy tygodnie wykańczania wnętrza: tapetowanie, malowanie, układanie drewnianych paneli podłogowych, płytek posadzkowych i wykładzin dywanowych. Państwo Wilhelm wprowadzili się do nowego domu dokładnie 10 tygodni od chwili rozpoczęcia budowy.

Obsługa Inwestora

„Najlepsze są te projekty, które powstają z marzeń. Jak to zrozumiałem, wiedziałem już jak mam spełniać oczekiwania Inwestora. Moim zadaniem jest perfekcyjne prowadzenie kontraktu z uwzględnieniem wszelkich Państwa preferencji.”

                                                Łukasz Michalak

Wyślij wiadomość z zapytaniem:
szybkodom@gmail.com

Dodatkowo