W fabryce

Twój pomysł na dom przy udziale naszych architektów przyjmuje kształt planów architektonicznych. Na ich podstawie nasi konstruktorzy projektują poszczególne elementy domu: ściany, panele stropowe i dachowe.

Gotowy projekt z komputerów konstruktorów trafia do działu produkcji domów. Tam, dzięki najnowszym programom wspierającym proces projektowania i sterowania, planujemy produkcję i jej realizację techniczną.

Całość procesu przebiega w kontrolowanych warunkach, a proces technologiczny oraz jakość materiałów używanych do montażu nadzoruje niezależny zewnętrzny audytor nadzoru materiałowego.

Szkielet konstrukcji, który stanowi rama drewniana, obrabiamy i montujemy z milimetrową dokładnością przy użyciu najnowocześniejszych obrabiarek sterowanych numerycznie. Właściwą sztywność elementów zapewniają warstwy poszycia z płyt drewnopochodnych.

Kolejne warstwy, jak styropian, wełna mineralna, folia paroizolacyjna i płyty kartonowo-gipsowe zapewniają osiągnięcie wymaganych wartości przewodności cieplnej, dźwiękochłonności i ognioodporności.

Elementy ścienne wyposażone są dodatkowo w przyłącza elektryczne i hydrauliczne. Pozwala to wydatnie ograniczyć czas na instalacje elektryczne i hydrauliczne na budowie.

Ściany gotowe do transportu na budowę są wyposażone w okna, rolety i drzwi wejściowe. Z zewnątrz wymagają już tylko naniesienia ostatniej warstwy tynku akrylowego lub tylko kosmetycznych prac przy elewacji drewnianej.

Od strony wewnętrznej, ściany są przygotowane pod nałożenie ostatniej warstwy wykończeniowej, czyli tapety, glazury lub malowania.

Każdy wyprodukowany element domu podlega dodatkowo ostatecznej inspekcji jakościowej przed wysyłką na budowę.


Hala produkcyjna DAN-WOOD House